Pannikomplekti kasutusjuhend
Panni kasutusjuhend /garantiitingimused:
mudelid PRO- 960; PRO-960-3; PRO-960i; PRO-915; PRO-720; PRO-720i; PRO- 675; PRO-580; PRO- 580i; PRO-545; PRO-460; PRO-460i; PRO-450; PRO-545-CAT; PRO-545i-CAT; PRO-450-CAT; PRO-450i-CAT
Tähtis!
Enne seadme kasutamist tutvu kasutusjuhendiga. Seade on kasutamiseks vaid välistingimustes. Seade töötab grilligaasiga (propaan/butaan).
Turvanõuded:
- Töötavat seadet ei tohi jätta järelvalveta.
- Seadme kasutamine on lastele keelatud.
- Seade on kasutamiseks ainult välistingimustes.
- Seade on mõeldud vaid sihtotstarbeliseks kasutamiseks.
- Pann muutub töö käigus tuliseks ning võib põletada.
- Ära liiguta seadet ega gaasiballooni töö käigus.
- Ära proovi töötaval seadmel eraldada ühtki detaili.
- Ära hoia töötava seadme läheduses kergestisüttivaid aineid.
- Gaasipõletit tohib remontida vaid selles ettenähtud kohtades.
- Peale tööd sulge alati gaasiballooni kraan/ klapp ja põleti gaasikraanid.
- Tundes gaasilõhna, sulge viivitamatult gaasikraanid.
- Ära kunagi kasuta seadet, mis ei ole tehniliselt korras.
- Ärge hoidke gaasiballooni otsese päikesevalguse käes.
- Gaasivoolikut tuleb vahetada iga kahe aasta tagant.
- Seadet kokku pannes keera alati jalgade kinnituspoldid kinni.
Seadme tehnilised andmed ja osad:
- 1-3 ringiga gaasipõleti, võimsusega 6,5; 11,4 või 21 kW
- Jalad 3tk
- 3-5 mm terasest (roostevabast terasest) pann
- Tuulekaitse/ seadme kandekonstruktsioon
- Kinnitusvahendid
- Panni kaas (ainult Cataplana mudelitel)
Gaasireduktorid: seade töötab nii keermega-, kui click-on gaasiregulaatoritega.
Tuleb jälgida, et gaasiballoon ja reduktor omavahel sobiksid. Ühilduvad gaasiballoonid 5kg, 10kg ja 11 kg nii teras- kui ka komposiittaaraga. Gaasiballoon ei kuulu komplekti.
Süütamine ja kasutamine:
- Kontrolli, et gaasiballoon oleks täidetud.
2. Kontrolli, et reduktor oleks gaasiballooni külge korrektselt kinnitatud.
3. Kasuta 30 mbar reduktorit, mille gaasi läbilaskevõime on max 1 kg/h.
5. Kontrolli, et kõik liidesed oleksid tihedalt kinnitatud.
6. Vaata, et reguleerimisnupud oleksid “OFF”- asendis ning ava gaasiballooni kraan.
7. Ava põleti gaasikraan(id) / (vaata kraanide märgistust).
8. Vajuta elektrisüüte nuppu (välja arvatud 460 mudelitel).
9. Kui põleti(d) ei sütti, sulge gaasikraan, lase väljavoolanud gaasil hajuda ja proovi paari minuti pärast uuesti.
Temperatuurid pannil:
- Gaasikraanid lõpuni avatud – kui pann on soojenenud ja seadisti nupud täielikult avatud, siis panni pinnatemperatuur võib ulatuda panni keskel üle 300 C ja äärtes üle 200 C. Seda asendit kasutatakse vaid hetkeliselt kiirsoojendamiseks. Ära kasuta seda asendit tavalisel toiduvalmistamisel!
2. Gaasikraanid pooleldi avatud – seda asendit kasutatakse keskmisel ja suuremal koormusel.
3. Gaasikraanid vähesel määral avatud – kasutatakse väiksesel koormusel.Temperatuurid võivad suurel määral erineda, seda nii õhutemperatuurist, tuulest ja pannil oleva toidu hulgast .Gaasikraanidega on võimalik reguleerida temperatuuri vastavalt oma vajadusele.
Esmane kasutuselevõtt:
NB! Ainult teraspannidele
Enne kasutuselevõttu tuleb pann sisse töötada, mille käigus põlevad panni pinnal olevad tööstuslikud õlid ja tekib kõrbemist takistav kaitsekiht. Toimi järgnevalt: süüta põleti keskmisel võimsusel, seejärel vala pannile õhuke kiht toiduõli. Kuumuta 10-15 minutit, lisa vajadusel õli juurde ja seejärel lase pannil jahtuda. Puhasta jahtunud panni pind õlijääkidest (eemalda ka kobrutavad pinnad). Korda antud toimingut niikaua kuni enamus panni pinda on muutunud tumedaks ja metalli pind on muutunud siledaks. Kuumutamisel jälgi, et temperatuur ei läheks liiga kõrgeks, sest siis võib tekkida vastupidine efekt, mille tulemusena põleb kaitsekiht ära. Rasvainega sissepõletamisel põlevad õlijäägid kogu panni pinnalt kuid kaitsekiht tekib äärtesse peale esimesi toiduvalmistamisi. NB! Antud sissepõletamise toiming on väga oluline, ilma milleta võib toidule jääda ebameeldiv maitse ning toit võib kõrbeda pannil põhja.
Hooldamine:
Teraspanni puhastamine- teraspanni ei ole soovitatav veega puhastada, vesi leotab lahti pannile sissepõlenud kaitsekihi ning võib tekitada roostet. Juhul, kui siiski on seda tehtud, tuleb korrata eelnevalt kirjeldatud esmase kasutuselevõtu toiminguid. Panni pinda puhastatakse jämeda soolaga- peale kasutamist ja toidujääkide eemaldamist raputa kuumale (töötava põletiga) pannile jämedat soola, vana rasv imendub soolakristallidesse. Pärast soolaga töötlemist kanna pannile õhuke kiht õli või rasvainet- sool tekitab roostet veega kokkupuutel ja niisketes tingimustes ladustamisel. Panni ei tohi pesuvahenditega puhastada- see jätab toidule ebameeldiva maitse. Kui pannile on kogunenud paks ja ebaühtlane kiht mustust, saab seda eemaldada metallist või puust labidaga.
Roostevabast terasest (inox) panni puhastamine– roostevabast terasest panni võib pesta veega, kasutades harja, nõudepesulappi või svammi. Pesemisel võib kasutada nõudepesuainet, pärast korralikult loputada. Kui inox pannil on sissekõrbenud kiht, mis ei tule lihtsasti maha, saab selle eemaldada pehme metallnuustikuga. Vala pannile veidi vett ja hõõru kõrbenud toidujäägid nuustikuga panni pinnalt. Vahepeal loputa panni. Arvestama peab sellega, et abrasiivne metallnuustik jätab panni poleerpinnale kerged lihvimisjäljed, mis toiduvalmistamise seisukohalt tähtsust ei oma. Kõvem metallnuustik jätab tugevamad jäljed, kuid panni need ei riku.
Tuulekaitse puhastamine – Seadme kasutuse käigus koguneb välimisele küljepaneelile toidujääke- rasv jms. Puhastamiseks kasuta tavalisi rasvu lagundavaid nõudepesuvahendeid, pärast puhasta pind niiske lapiga.
Põleti puhastamine – Kergema mustuse saab põletilt eemaldada kuiva või õrnalt niiske lapiga. Kui põletil olevad pisikesed augud on ummistunud võib neid puhastada peenikese metalltraadiga.
Juhend võimalike vigadega toimetulekuks:
Vea nimetus: | Millest tuleneb: | Kuidas toimida: |
Gaasisüütaja ei süüta: sädet ei ole. | Gaasisüütaja patarei on tühi. | Vaheta süütaja patarei. |
Gaasisüütaja ei süüta: säde on olemas. | Gaasikraanid ei ole avatud. | Kontrolli gaasikraane. |
Gaasileek ei sütti või kustub pidevalt. | Vale kasutamine, liigne tuul või tühi gaasiballoon. | Vaata kasutusjuhendis punkti: ”Süütamine ja kasutamine” Liigse tuule puhul otsi varjulisem koht või kasuta tuule varjamiseks telki vms. Kontrolli kas gaasiballoonis on gaasi. |
Gaasileek on kollane. | Balloon hakkab tühjaks saama või on põleti õhuventiili sattunud mustus. | Kontrolli kas gaasiballoonis on gaasi. Kontrolli põleti gaasikraanide ventiile, (asuvad otse nuppude katte all) vajadusel eemalda mustus. |
Pann kõigub jalgadel. | Jalgade kinnituspoldid on lahti. | Kinnita poldid. |
Click-on regulaator ei ühendu gaasiballooniga. | Vale paigaldus. | Tutvu regulaatori kasutusjuhendiga. |
Garantii:
- Seadmel ja selle osadel on 24 kuune valmistus- ja materjaligarantii. Garantii kehtib üksnes ostudokumendi originaali esitamisel.
2. Garantii alla ei kuulu toote kasutamise õpetamine, hooldus, puhastus, kaubandusliku väljanägemise taastamine ega selliste vigade kõrvaldamine, mida on põhjustanud kasutamisjuhiste mittetäitmine.
3. Garantii alla ei kuulu seadme normaalne kulumine, osade roostetamine ja sellest lähtuvate vigade parandamine. Samuti toote sihtotstarbelise kasutamise seisukohast ebaolulised vead (kriimustused jms.)
4. Kui tootes või selle osades ilmneb garantiiajal viga, võta toote müüjaga ühendust.