Mis on ilmastikukindel teras?

Ilmastikukindel teras, mida üldiselt teatakse Cor-Ten terase nime all töötati algselt välja selleks, et kõrvaldada terase värvimisvajadus. 1933. aastal arendas ning patenteeris United States Steel Corporation erakordse mehaanilise vastupidavusega terase, mis oli mõeldud peamiselt raudtee punkrivagunite ehitamiseks. Tänu oma erakordsetele omadustele kasutatakse Cor-Ten terast tänapäeval väga laialdaselt.

 

Mille poolest erineb Cor-Ten teras tavapärastest süsinikterase markidest?

Cor-Ten terase pinnale moodustub kaitsekiht ilmastiku talumiseks. Kaitsekiht moodustub tänu Cor-Ten terase erilisele koostisele- lisaks muudele elementidele sisaldab Cor-Ten teras vähesel määral näiteks vaske, niklit ja kroomi. Pinda kaitsev kiht areneb ja taastub väliskeskkonna mõjul pidevalt. Teisisõnu, kaitsekatte moodustumiseks lastakse terasel roostetada. Terase pinnaoksüdeerimine võib võtta aega kuni kuus kuud. Roostetamise protsessi saab oluliselt kiirendada kui pindasid soolalahusega pritsida.

 

Kus võib kohata Cor-Ten terasest tooteid?

Cor-Ten terasest tooteid võib kohata paljudes Põhjamaade ja Kesk-Euroopa linnade avalikus ruumis. Näiteks majade fassaadid, pargipigid, lillepotid, väliterrasside sisustselemendid, tuleasemed, purskkaevud, öuemööbel jne. Maailma mastaabis tuntuimad ehitised ja skulptuurid, mille valmistamisel omab Cor-ten Teras olulist rolli:

 

 

Lisaks lugematul arvul väiksemaid projekte ja tooteid mille valmistamiseks on Cor-Ten teras parim materjal. Tänu ilmastikukindlusele ning pilkupüüdvale (kuid samas tagasihoidlikule) välimusele leiavad Cor-Ten terasest tooted järjest enam tee koduaedadesse.

Meie GrillSymbolis soovime tõsta inimeste teadlikkust sellest erakordsest materjalist, mis kestab välitingimustes ilma igasuguse hoolduseta aastakümneid. Oma tooteid arendades ning disainides keskendume keskkonnale, et meie tooted oleks sama aegumatud kui materjal.

Kokkuvõtteks: linnapildis või koduaias nähtud roostetavad elemendid ei pruugi olla lihtsalt korrosioonist kahjustatud hooldamata metallitükid vaid hoopis sisustuselemendid, mis on projeteeritud kestma kaua ning igasugustes ilmastikuoludes.

GrillSymbol Products